Lešetínský fašank

2015-02-11 10:33 vytvořil: Petra Hradilová

Už po šestnácté zažije Zlín oblíbenou akci, Lešetínský fašank. Letos se uskuteční v sobotu 14. února, program začne v 10 hodin. Jeho tématem budou tentokrát Masky domorodých kmenů.

Otrokovice.org - Lešetínský fašank, Foto: Město Zlín
Otrokovice.org - Lešetínský fašank, Foto: Město Zlín

„Masopustní veselice bude probíhat na ulicích Lešetín I, Lešetín II, a na parkovišti u hotelu Baltaci. Poprvé však bude Fašank probíhat také na ulici Kvítková, v prostoru mezi ulicemi Lešetín I a Lešetín II, který bude dopravně uzavřen. Ulice budou průchozí přes dvůr Hospůdky U Kovárny a v horní části právě přes ulici Kvítkovou,“ řekla Zuzana Baťová za pořádající Občanské sdružení „LešetínZlín“ a Hospůdku U Kovárny.

 

Každému, kdo se připojí k maškarnímu průvodu v masce, slibují organizátoři dárek či občerstvení.  Bude se pochovávat basa, vyhlášena bude nejlepší maska. Na dvou hudebních scénách proběhnou vystoupení folklórních souborů a hudebních skupin, svou účast potvrdili herci zlínského divadla.

 

Návštěvníky potěší i pravá domácí zabijačka, pro děti bude připraven kolotoč, shlédnout bude možné práci uměleckých kovářů, řezníků a dalších řemeslníků.

 

Lešetínský fašank podpořilo město Zlín.

 

Zdroj: Město Zlín

 

Svůj názor můžete vyjádřit v diskuzi pod článkem.

Jdi zpět

Diskuze