Studentka postoupila do finále gastronomické soutěže

2013-12-05 10:29 vytvořil: Petra Hradilová

Studentka  Střední školy gastronomie a obchodu Zlín Gabriela Kinkorová postoupila se svým receptem do finále prvního ročníku celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare.

Otrokovice.org - Tuňákový salát, Foto: Město Zlín
Otrokovice.org - Tuňákový salát, Foto: Město Zlín

Do korespondenčního kola přihlásilo své recepty celkem 96 studentů z 24 středních škol. Odborná porota vybrala nakonec 12 finalistů. Hlavní surovinou pro přípravu pokrmu je tuňák Rio Mare nebo krém Rio Mare Paté. Odborným garantem je držitel titulu Mistr kuchař Vladimír Picka. Finále proběhne 10. prosince v Praze a studenti v něm budou bojovat o ceny v hodnotě 25 000 Kč.

 


V prvním korespondenčním kole všichni soutěžící připravili a nafotili pokrm. Ten pak zaslali společně s vyplněným průvodním listem. Ten obsahoval kalkulační list a technologický postup přípravy. Odborná porota v čele s Vladimírem Pickou vybrala nakonec 12 receptů, které postoupily do finále.

 

 

Gabriela Kinkorová – Tuňákový salát s cizrnou a bylinkovou bagetou Suroviny (5 porcí): 300 g tuňák v olivovém oleji Rio Mare, 50 g tuňákový krém Rio Mare Paté, 100 g bílý jogurt, 200 g jablko, 300 g cizrna, 180 g celer, 25 g koriandr, 100 g máslo, 15 g česnek, 25 g petrželová nať, 5 ks bagetka, 10 g soli Postup: Jablko a uvařený celer nakrájíme na kostky a smícháme s vychladlou vařenou cizrnou. Přidáme tuňákový krém Rio Mare Paté, bílý jogurt, koriandr a sůl. Vše řádně promícháme a nakonec přidáme tuňáka Rio Mare. Lehce spojíme. Příprava bylinkové bagetky: Bagetku podélně rozkrojíme a potřeme fáší z másla, koriandru, petrželky a soli. Opečeme  nejlépe v salamandru. Salát klademe na talíř, který doplníme bylinkovou bagetkou. V živém finále ocení odborná porota tři soutěžící a jeden soutěžící obdrží zvláštní cenu dětské poroty. Autor nejlepší svačiny získá poukázku na nákup v hodnotě 10 000 Kč, odměna za druhé místo je 6 000 Kč a za třetí místo 4 000 Kč. Hodnota zvláštní ceny dětské poroty je 5 000 Kč.

 

Zdroj: Město Zlín

 

Svůj názor můžete vyjádřit v diskuzi pod článkem.

Jdi zpět

Diskuze