Senioři z celé Moravy soutěžili ve Zlíně ve hře petanque

2012-08-24 12:05 vytvořil: Veronika Kotrbová

Krásné slunečné počasí a dobrá nálada provázely dnes ve zlínském Domově pro seniory Burešov III. ročník turnaje ve hře petanque s názvem MORAVA CUP. Zúčastnili se jej obyvatelé domovů pro seniory z pěti krajů: Zlínského, Olomouckého, Moravskoslezského, Jihomoravského a kraje Vysočina, přičemž každý z krajů byl v turnaji zastoupen dvěma družstvy, finalisty jednotlivých krajských kol. Pořadateli dnešního klání byly Zlínský kraj a Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky. Účastníky přišli povzbudit a pozdravit také hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák a krajské radní Taťána Nersesjan s Milenou Kovaříkovou.

Otrokovice.org - Senioři hrají petanque, Foto: www.kr-zlinsky.cz , 2012
Otrokovice.org - Senioři hrají petanque, Foto: www.kr-zlinsky.cz , 2012

ZLÍN – Krásné slunečné počasí a dobrá nálada provázely dnes ve zlínském Domově pro seniory Burešov III. ročník turnaje ve hře petanque s názvem MORAVA CUP. Zúčastnili se jej obyvatelé domovů pro seniory z pěti krajů: Zlínského, Olomouckého, Moravskoslezského, Jihomoravského a kraje Vysočina, přičemž každý z krajů byl v turnaji zastoupen dvěma družstvy, finalisty jednotlivých krajských kol. Pořadateli dnešního klání byly Zlínský kraj a Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky. Účastníky přišli povzbudit a pozdravit také hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák a krajské radní Taťána Nersesjan s Milenou Kovaříkovou.

„Jsem velmi rád, že se takovýto turnaj u nás ve Zlínském kraji koná a že se z něj začíná stávat hezká tradice. Sympatické je na něm zejména to, že kromě samotné sportovní stránky je pro seniory také příležitostí k setkání, popovídání a případně i navázaní nových přátelství,“ uvedl hejtman.

Ocenění od hejtmana Stanislava Mišáka a krajské radní Taťány Nersesjan včetně pohárů obdrželo vítězné družstvo z Domova pro seniory Burešov (Zlínský kraj), druhý tým Domova na Zámku, p. o. (Moravskoslezský kraj), třetí družstvo z Domova důchodců Prostějov, p. o.  (Olomoucký kraj) a čtvrtí obyvatelé Domova pro seniory Třebíč Manželů Curieových, p. o. (Kraj Vysočina). Dále byl oceněn „nejstarší účastník soutěže“, kterým se stal 91letý hráč z Otrokovic, „nejstarší účastnicí“ se stala 87letá sportovkyně z Heřmanic. Kromě toho se také udělovala zvláštní cena za „sympaťáka turnaje“ a cena „Fair play“. Cílem dnešního sportovního setkání ale nebylo zvítězit, ale zahrát si a užít si krásné letní počasí v kolektivu.

Po vyhlášení konečných výsledků následoval odpolední zábavný program, jehož součástí bylo vystoupení cimbálové muziky.

„Velké poděkování patří všem, kteří dnešní turnaj zorganizovali, a to zejména vedení i personálu Domova pro seniory Burešov. Díky nim jsme si dnes mohli užít skvělý turnaj v příjemné atmosféře,“ ocenila radní Taťána Nersesjan.

Petanque se stal mezi starší generací oblíbenou hrou, neboť se dá hrát v každém věku. Aktivní senioři si tuto hru velmi pochvalují a oceňují především to, že se se svými vrstevníky mohou potkat a utkat se na hřišti coby soutěžící.

 

Zdroj: Tisková zpráva

Jdi zpět

Diskuze