Otrokovická atletika vstala z mrtvých

2012-06-06 19:36 vytvořil: Gymnázium Otrokovice

S příchodem teplých jarních dnů přichází i jarní závodní sezona pro všechny blázny, kteří milují běhání, skákání, házení, vrhání, prostě pro milovníky atletiky.

 

V posledních deseti letech, poté co po mnohaletých úspěších družstvo mužů sestoupilo z první národní ligy, ustoupila atletika v Otrokovicích do pozadí a o atlety byla velká nouze. V minulém roce se však zájem o atletiku rapidně zvýšil a přibyly nové posily do všech věkových kategorií, od předžákovské přípravky až po dospělé. A členové oddílu se úspěšně účastní závodů na okresní, krajské a někteří i na celostátní úrovni. Před dvěma týdny proběhla první kola ligových soutěží a družstev žactva, kde závodníci prokázali, že otrokovická atletika chytá nový dech.

 

Družstvo žaček závodilo ve Vyškově, kde se celkově umístily na krásném druhém místě a děvčata v mnoha disciplínách posbírala přední příčky. Stejně tak se dařilo i družstvu žen, které si po kole v Břeclavi s přehledem udržují svou pozici v 1. národní lize. Otrokovičtí trenéři však nezapomínají ani na ty nejmenší a pravidelně pořádají závody mladšího žactva a přípravek, kterých se účastní i děti předškolního věku z celého kraje. Je skvělé vidět, že plno rodičů vede své děti ke zdravému pohybu a že i v tak uspěchané době si spousta lidí najde čas sport.

 

Autor: Kristina Havlíková

Jdi zpět

Diskuze