Povánoční akademie

2012-02-12 20:44 vytvořil: Jindřich Martínek

K otrokovickému gymnáziu určitě neodmyslitelně patří vánoční akademie. Je to akce, na níž mají jednotlivé třídy ukázat, že jsou dobří nejen v učení, ale i co se týče kulturního vyžití. Na akademii si každý může připravit vystoupení, a prezentovat jej před celou školou. Účinkující jsou vždy odměněni potleskem, a mnohdy se při vystoupení přihlížející žáci i smějí.

Otrokovice.org - Geniální omyl, Foto: Alexandra Kadlecová, 2012
Otrokovice.org - Geniální omyl, Foto: Alexandra Kadlecová, 2012

Tradičně se akademie pořádá poslední den školy před Vánočními prázdninami. Tento rok to mělo být 22. prosince. Mnoho tříd se na akademii aktivně připravovalo, ale bohužel, 18. prosince zemřel symbol občanské společnosti, bývalý prezident Václav Havel.

Předvánoční shon utichl. Mnoho lidí v republice drželo smutek. Několik dní po sobě se ve zprávách neprobíral nikdo jiný než muž, který nese velký podíl na vzniku našeho demokratického státu, zasloužil se o to že svoboda a demokracie v našem státě mají dnes svou roli.
Havel byl všude. Televize, rádio, internet… Názory lidí byly různé, jedni o něm na FB psali, jaký to byl hrdina, druzí, že si tři dny státního smutku vůbec nezaslouží.
Naše škola, měla samozřejmě vyvěšenou státní vlajku. A zrovna ve dnech smutku měla probíhat naše vánoční akademie.
Nakonec vedení školy rozhodlo, že se akademie přesune,  ale na škole vznikla vlna nevole. Lidé nadávali: „Proč by se měla posouvat akademie?“
Nechápu to. Na gymnázium by měli chodit lidé, kteří vědí něco o státnosti. A pokud zemře člověk, který se stal symbolem něčeho velikého, tak bychom smutek měli projevit. Mnoho lidí nadávalo na ty, kteří akademii „zrušili“ – nechápali, že byla pouze přesunuta.
Samotná akademie tedy probíhala v den, kdy končilo první pololetí školního roku – 31. 1. 2012. Několik tříd si připravilo svá vystoupení – viděli jsme například zpěv, divadelní scénku nebo tanec. Ale nejvíc to „zabila“ nově vzniklá školní kapela „Geniální Omyl.“ Ti si pro své vystoupení připravili čtyři písničky: Půlnoční, Smeels like teen spirit, Bad romance a jejich vlastní song „Vatikán,“ který má velice chytlavou melodii.
Geniální Omyl hrál prostě božsky. Myslím si, že by klidně mohli uspořádat nějaký koncert a ani by se nemuseli bát vydat se do zahraničí – tam by je také určitě s nadšením přivítali.
Z akademie jsem byl nadšený. Mohlo se sice zúčastnit více tříd ale „pozdě bycha honit.“ Každopádně se akademie povedla, a doufám, že se za jedenáct měsíců bude pořádat další, která bude ještě lepší!

 

Redakčně upraveno

Jdi zpět

Diskuze