Ve Zlíně soutěžili oblíbení pedagogové

2015-02-13 10:07 vytvořil: Petra Hradilová

Paní Mariana Mrázková ze Základní školy a Mateřské školy Mysločovice se stala vítězkou regionálního kola 22. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky „Zlatý Ámos“.

Otrokovice.org -  Oblíbení pedagogové, Foto: Ludvík Valouch
Otrokovice.org - Oblíbení pedagogové, Foto: Ludvík Valouch

Jeho vyhodnocení spojené se slavnostním vyhlášením výsledků proběhlo dnes v prostorách 14I15 BAŤOVA INSTITUTU za účasti hejtmana Stanislava Mišáka a krajského radního pro oblast školství, mládeže a sportu Petra Navrátila.

 

Dnešní regionální kolo bylo určeno pedagogům z Jihomoravského, Olomouckého a Zlínského kraje, účastnilo se jej celkem 5 kandidátů. Vítěze určila odborná porota na základě přihlášek, pohovorů se všemi kandidáty a obhajob, které se uskutečnily těsně před slavnostním vyhlášením. Během těchto obhajob byla osobnost pedagoga představena prostřednictvím nápaditých prezentací a scének, které si připravili jeho žáci.

 

Anketu „Zlatý Ámos“ vyhlašuje a organizuje nevládní a nezávislé občanské sdružení Klub Domino, Dětská tisková agentura. Návrhy do ankety předkládají žáci základních a středních škol a členové dětských zájmových sdružení. Jejím posláním je především popularizace pedagogů, kteří podle hodnocení dětí, žáků a studentů významně přispívají k utváření kvalitního vztahu mezi žáky a učiteli, případně mezi dětmi a jejich vedoucími.

 

V rámci letošního ročníku ankety se koná 6 regionálních kol, ve kterých o postup usiluje celkem 55 pedagogů. Z regionálních kol postoupí na základě hodnocení poroty maximálně 16 kandidátů do semifinále a ze semifinále maximálně 6 kandidátů do finále. To se uskuteční 27. března 2015 v Praze. Kromě vítězky postupuje do semifinále z dnešního kola také Hana Pacíková.

 

Účastníci regionálního kola (Jihomoravský, Olomoucký a Zlínský kraj) ankety Zlatý Ámos 2015:

Jana Lorencová – Základní škola Zlín, ul. Mikoláše Alše

Radek Matuška – Střední průmyslová škola chemická Brno

Mariana Mrázková – Základní škola a mateřská škola Mysločovice

Hana Pacíková – Vyšší policejní škola a Střední policejní škola Ministerstva vnitra v Holešově

Monika Pávková – Fakultní základní škola dr. Milady Horákové a Mateřská škola Olomouc

 

 

Zdroj: Jan Vandík, Zlínský kraj

 

Svůj názor můžete vyjádřit v diskuzi pod článkem.

Jdi zpět

Diskuze