Ekonomika

2015-02-26 14:00

Otrokovice.org - Setkání zástupců regionálních firem, Foto: Zlínský kraj

Jak se prosadit na kanadských trzích

Na praktické rady důležité pro podnikatele, kteří chtějí zaměřit svůj obchod na kanadský trh, tedy např. na to, jak v Kanadě založit firmu, jak fungují celní záležitosti či bankovnictví a na co si dát pozor při obchodních jednáních, bylo zaměřeno dnešní setkání zástupců regionálních firem s honorárním konzulem ČR v Kanadě Jerry Jelinkem, který je zároveň vedoucím zahraniční kanceláře Czech Trade Calgary a s podnikáním v Kanadě má osobní mnohaletou zkušenost.

 

Čti více ...

2015-02-23 14:00

Otrokovice.org - Baťův mrakodrap, Foto: Honza Záruba, 2008

Kraj rozdělí obcím 8 milionů

Krajské zastupitelstvo schválilo rozdělení částky 8 milionů korun z krajského rozpočtu obcím Zlínského kraje na vyrozumívací a varovací systémy a na nákup či opravy požární techniky a věcných prostředků požární ochrany pro potřeby jejich jednotek dobrovolných hasičů. 

Čti více ...

2015-02-18 09:52

Otrokovice.org - Městský úřad Otrokovice, Foto: Město Otrokovice

Město podpoří akce v oblasti kultury i sportu

Otrokovičtí radní schválili na posledním jednání rady města poskytnutí finančních prostředků na jednorázové akce z oblasti školství, kultury, a dále v oblasti mládeže a sportu. Dotace města podpoří zajímavé akce celkovou částkou 49 tisíc korun.

Čti více ...

2015-02-16 09:52

Otrokovice.org - Dětské hřiště Pyramida, Foto: Město Zlín

Investice do dětských hřišť?

Jakmile to počasí dovolí, dojde k dokončení rekonstrukce hřiště na ulici U Trojáku na Jižních Svazích. Od podzimu jsou zde namontované nové herní prvky, položená je i dopadová plocha z umělé trávy. „Zbývá ještě instalovat kreslící tabuli a dodělat terénní a sadové úpravy,“ prohlásil náměstek primátora Bedřich Landsfeld, jenž má dětská hřiště ve svých kompetencích. Dodal, že tato modernizace vyjde na 800 tisíc korun.

Čti více ...

2015-02-12 09:52

Otrokovice.org - Vizualizace zimní stadion, Foto: Město Zlín

Radní podpořili nápad zrekonstruovat zimní stadion

Rada města podporuje záměr zapsaného spolku HC PSG Zlín zrekonstruovat Zimní stadion Luďka Čajky. Součástí souhlasu je i ochota radnice podílet se na financování tohoto projektu, jehož náklady se odhadují na necelých 500 milionů korun. Konečné slovo však budou mít zastupitelé.

Čti více ...

2015-02-05 09:52

Otrokovice.org - Zásahové vozidlo, Foto: Zlínský kraj

Zlínská policie má nové zásahové vozidlo

Vozový park Krajského ředitelství policie Zlínského kraje doznal dalšího vylepšení. Za výrazné podpory Zlínského kraje byl realizován nákup speciálního zásahového automobilu v barvách Policie ČR. Ten bude sloužit zejména při řešení mimořádných událostí a během krizových situací, čemuž odpovídá i jeho vybavení.

Čti více ...

2015-01-28 09:52

Otrokovice.org - Sauna, Foto: Město Zlín

Sauna je velkou atrakcí

Moderní Finská sauna je v posledních měsících jednou z největších atrakcí plaveckého areálu na ulici Hradská. Zařízení prošlo v loňském roce nákladnou rekonstrukcí za téměř šest milionů korun a nabízí kromě nové saunovací místnosti i parní kabinu, šatny, sprchy, odpočívárnu, venkovní ochlazovací bazének a venkovní terasu.

Čti více ...

2015-01-27 09:52

Otrokovice.org - Ilustrační fotografie, Foto: Madio, 2013

Radní rozhodovali o podpoře ze sociálního fondu

Všech 60 letošních žádostí o dotaci ze Sociálního fondu města Zlína radní podpořili. Zatímco předkladatelé 15 žádostí na částky do 50 tisíc korun už můžou s těmito penězi počítat, u zbylých 45 žádostí převyšujících tento limit musí rozhodnutí rady podpořit i zastupitelstvo, které zasedne 5. února.

Čti více ...

2015-01-21 09:52

Otrokovice.org - Ilustrační fotografie, Foto: Madio, 2013

Hlasování o hazardu se blíží

V pátek 23. ledna se uskuteční ve Zlíně místní referendum, ve kterém budou moci občané rozhodnout o dalším přístupu radnice k hazardu. S možnostmi ANO nebo NE budou odpovídat na otázku „Souhlasíte s tím, aby statutární město Zlín zakázalo provozování loterií a sázkových her uvedených v §2 písm. e), g), i), j), l), m) a n) a § 50, odst. 3, zákona o loteriích a jiných podobných hrách, to jest, zejména výherních hracích přístrojů a interaktivních videoloterijních terminálů, lokálních i centrálních loterijních systémů a jiných obdobných přístrojů, na celém svém území?”

Čti více ...

2015-01-15 09:52

Otrokovice.org - Ilustrační fotografie, Foto: Karel Lupoměský

Kolik zaplatíme v roce 2015?

V roce 2015 nedojde ve městě Zlíně k žádným zásadním změnám v hrazení poplatků, daní či jiných plateb. Pokud dojde k nárůstu, tak pouze k velmi mírnému. Většina cen zůstává na stejné úrovni jako v letošním roce, v jednom případě došlo dokonce k poklesu.

Čti více ...