Zalévání městské zeleně stojí ročně téměř tři sta tisíc

2012-09-03 14:00 vytvořil: Petr Štěpáník

Kroměříž - Letošní horké léto pravděpodobně zvedne oproti loňsku náklady na provoz a zalévání městské zeleně. Podle Jaroslavy Mudrochové ze společnosti Biopas za ně letos město zaplatí bez mála téměř tři sta tisíc korun.

Otrokovice.org - Náměstí Kroměříž, Foto: Pernak, 2007
Otrokovice.org - Náměstí Kroměříž, Foto: Pernak, 2007

„Je to hrubý odhad. Letos je tepleji, méně prší, takže počítáme, že na zalévání mobilní zeleně z multikáry budeme nakonec potřebovat 187 kubíku vody, přičemž provoz vozidla stojí 236 tisíc korun ročně,“ vysvětlila Mudrochová. V částce tři sta tisíc korun jsou spočítány i náklady na samozavlažování čtvercových ploch na Velkém a Masarykově náměstí. „Loni to bylo 53 750 korun za rok a letos to bude stejné, protože zalévání těchto ploch je naprogramováno stále stejně, bez ohledu na počasí,“ dodala zaměstnankyně Biopasu. Městské mobilní květináče, mladé stromky a květinová výzdoba na sloupech veřejného osvětlení se v teplých dnech zalévají denně, pět dní v týdnu.

Oproti tomu náklady na sečení trávy budou letos zřejmě nižší. Loni za ně město vydalo 4,5 milionu korun, letos se počítá jen se 4,1 miliony. „Loni více pršelo, tráva byla těžká, proto i náklady na její odvoz a uskladnění byly vyšší. Letos je to jinak,“ řekla Jaroslava Mudrochová.

Zdroj: tisková zpráva

Jdi zpět

Diskuze