Kraj rozdělí obcím 8 milionů

2015-02-23 14:00 vytvořil: Petra Hradilová

Krajské zastupitelstvo schválilo rozdělení částky 8 milionů korun z krajského rozpočtu obcím Zlínského kraje na vyrozumívací a varovací systémy a na nákup či opravy požární techniky a věcných prostředků požární ochrany pro potřeby jejich jednotek dobrovolných hasičů. 

Otrokovice.org - Baťův mrakodrap, Foto: Honza Záruba, 2008
Otrokovice.org - Baťův mrakodrap, Foto: Honza Záruba, 2008

„Návrh na přidělení dotací na nákup a opravy požární techniky a věcných prostředků požární ochrany byl zpracován na základě žádostí obcí a návrhu Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. V návrhu byly priority zaměřeny na nákup a opravy zásahových vozidel. Z hlediska požárního poplachového plánu Zlínského kraje, byly podpořeny větší investiční akce,“ uvedl hejtman Stanislav Mišák.

 

Dotace na vybudování vyrozumívacích a varovacích systémů obdrží obce Hostišová, Krhová, Nedakonice a město Uherský Brod. Bude mezi ně rozděleno 600 tisíc korun. Budování varovacích systémů je pro obce velmi důležité, neboť podle zákona odpovídají za vyrozumění a varování obyvatelstva starostové obcí.

 

Celková částka dotací na nákup a opravy požární techniky a věcných prostředků požární ochrany činí 7,4 milionu korun a bude rozdělena mezi 36 obcí. Tyto dotace jsou určeny například na nákup a opravy zásahových dopravních automobilů a cisternových automobilových stříkaček nebo na nákup osobních ochranných zásahových prostředků. Dotaci na nákup cisternové automobilové stříkačky obdrží například Bojkovice, Kostelany nad Moravou, Spytihněv či Zdounky a na nákup zásahového dopravního automobilu obce Horní Lapač, Sazovice, Uhřice nebo Valašské Příkazy.

 

 

 

Zdroj: Zlínský kraj

 

Svůj názor můžete vyjádřit v diskuzi pod článkem.

Jdi zpět

Diskuze