Investice do dětských hřišť?

2015-02-16 09:52 vytvořil: Petra Hradilová

Jakmile to počasí dovolí, dojde k dokončení rekonstrukce hřiště na ulici U Trojáku na Jižních Svazích. Od podzimu jsou zde namontované nové herní prvky, položená je i dopadová plocha z umělé trávy. „Zbývá ještě instalovat kreslící tabuli a dodělat terénní a sadové úpravy,“ prohlásil náměstek primátora Bedřich Landsfeld, jenž má dětská hřiště ve svých kompetencích. Dodal, že tato modernizace vyjde na 800 tisíc korun.

Otrokovice.org - Dětské hřiště Pyramida, Foto: Město Zlín
Otrokovice.org - Dětské hřiště Pyramida, Foto: Město Zlín

Pravděpodobně v březnu začne obnova hřiště na ulici Družstevní na Jižních Svazích, půjde o investici za 1,4 milionu korun. Hlavním problémem tohoto zařízení je nevyhovující povrch a nedostatečné oplocení, takže míče se při hře dostávají až na hlavní silnici na ulici Okružní. Nový povrch bude z umělé trávy, která je vhodná pro řadu druhů sportů. Součástí oplocení budou herní branky a koše na basketbal.

 

Na hřišti, které se nachází na Zálešné VII, proběhne dlouho očekávaná rekonstrukce povrchu, položen zde bude asfalt, který je vhodný pro hry i jízdu na in-line bruslích a na kolech. Počítá se také s oplocením. Tato zakázka se bude teprve soutěžit, odhad nákladů je ve výši 1,9 milionu korun.

 

V přípravě je také rekonstrukce oplocení deseti dětských hřišť a sportovišť, které se nachází na různých místech Zlína. Práce by měly proběhnout na jaře, odhadem půjde o investici za asi 1,8 milionu korun.

 

V letošním roce je plánovaná i výstavba nového hřiště na Příluku, projekt je v tuto chvíli ve fázi stavebního a územního řízení. „Zpracováváme také dokumentaci k rekonstrukcím dalších pěti hřišť. Mělo by k nim dojít v letošním, případně v příštím roce,“ doplnila Michaela Trnavská z Odboru městské zeleně magistrátu.

 

Úroveň dětských hřišť ve Zlíně stále roste. Potvrdila to i celostátní anketa v roce 2012 časopisu Moravské hospodářství, ve které byl titul Nejkrásnější dětské hřiště udělen zařízení v Centrálním parku na sídlišti Jižní Svahy, kterému se přezdívá Pyramida. Velký ohlas vzbudilo otevření parkourového hřiště, které je speciálně určené pro teenagery, kterým umožňuje překonávat překážky v městském i přírodním terénu. Nachází se na ulici Obeciny XIX.

 

Město se v současné době stará o více než tři stovky veřejně přístupných dětských hřišť a sportovišť.

 

 

Zdroj: Město Zlín

 

Svůj názor můžete vyjádřit v diskuzi pod článkem.

Jdi zpět

Diskuze