Zlínská policie má nové zásahové vozidlo

2015-02-05 09:52 vytvořil: Petra Hradilová

Vozový park Krajského ředitelství policie Zlínského kraje doznal dalšího vylepšení. Za výrazné podpory Zlínského kraje byl realizován nákup speciálního zásahového automobilu v barvách Policie ČR. Ten bude sloužit zejména při řešení mimořádných událostí a během krizových situací, čemuž odpovídá i jeho vybavení.

Otrokovice.org - Zásahové vozidlo, Foto: Zlínský kraj
Otrokovice.org - Zásahové vozidlo, Foto: Zlínský kraj

„Všichni bychom si přáli, aby naši hasiči, policie, záchranná zdravotní služba nemuseli vůbec vyjíždět. Ale vím, že je to pouze zbožné přání. Proto je třeba všechny tyto složky dobře vybavit tak, aby, když vyjedou, byl jejich zásah úspěšný a v pořádku se všichni vrátili zpět,“ řekl při předávání zásahového vozidla Stanislav Mišák, hejtman Zlínského kraje. Automobil tovární značky Mercedes Benz má náhon na všechna čtyři kola a je vybaven speciální účelovou nástavbou. Ta je rozdělena do tří oddělených sektorů. Levý sektor by měl sloužit mimo jiné pro umístění stanu, kanystrů s palivem a dalšího drobného materiálu. V prostoru pravého sektoru je umístěno vybavení pro práci ve vodě, hasící pomůcky, kanystry s pitnou vodou a ochranné pomůcky pro jednotlivé členy technického družstva. V zadním sektoru je uloženo mimo jiné nářadí, osvětlovací technika, kabeláž, zdravotní nosítka, elektrocentrála, motorová pila, hydraulický zvedák, motorová rozbrušovačka, žebřík atd.

 

Celková cena vybaveného technického vozu byla necelých dva a půl milionu korun. Většinu z této částky, přesně dva miliony korun, tvoří účelová investiční dotace z rozpočtu Zlínského kraje, bez níž by k nákupu automobilu pravděpodobně nedošlo. „Za přidělenou dvoumilionovou dotaci jsme Zlínskému kraji samozřejmě vděčni. Oceňuji také iniciativu, kterou do celého projektu vložil pan hejtman Stanislav Mišák,“ uvedl krajský policejní ředitel plk. JUDr. Jaromír Tkadleček. Nové vozidlo bude mít k dispozici technické družstvo pohotovostního a eskortního oddělení.

 

 

Zdroj: Krajský úřad Zlínského kraje

 

Svůj názor můžete vyjádřit v diskuzi pod článkem.

Jdi zpět

Diskuze