Sauna je velkou atrakcí

2015-01-28 09:52 vytvořil: Petra Hradilová

Moderní Finská sauna je v posledních měsících jednou z největších atrakcí plaveckého areálu na ulici Hradská. Zařízení prošlo v loňském roce nákladnou rekonstrukcí za téměř šest milionů korun a nabízí kromě nové saunovací místnosti i parní kabinu, šatny, sprchy, odpočívárnu, venkovní ochlazovací bazének a venkovní terasu.

Otrokovice.org - Sauna, Foto: Město Zlín
Otrokovice.org - Sauna, Foto: Město Zlín

„Tahle investice má mezi našimi návštěvníky velký ohlas. Jsou spokojení a na návštěvnosti to je poznat,“ těší Lubomíra Matouška, ředitele společnosti STEZA Zlín, která městské bazény i s jejich službami provozuje.

 

Zásadní proměnou prošla v minulém roce i budova pětadvacetimetrového bazénu na Hradské. Rekonstruovala se střecha, venkovní stěny, prosklená stěna i dno bazénu ze spodní strany. Náklady dosáhly výše 18 milionů korun.

 

Další investice do „pětadvacítky“ se připravují. „Tentokrát se zaměříme na interiér, například na sprchy, šatny, posilovnu, tedy vnitřní prostory. Po skončení prací bude mít návštěvníci mnohem vyšší komfort než doposud,“ prozradil náměstek primátora Ondřej Běták, do jehož kompetencí plavecký areál patří.

 

Práce na modernizaci „pětadvacítky“ měly být původně rozděleny do dvou etap. Nakonec však budou sloučeny do jedné, čímž se zkrátí doba, po kterou bude nutné bazén pro návštěvníky uzavřít. Samotné práce by měly být provedeny v příštím roce, náklady město Zlín odhaduje na cca 28 milionů korun.

 

Novinek v oblasti koupání je ve Zlíně v posledních letech celá řada. Otevřeno bylo například nové koupaliště Panorama na Jižních Svazích. Na letním koupališti Zelené bylo rekonstruováno dětské hřiště. V budově padesátimetrového bazénu byla provedena rozsáhlá oprava šaten včetně nových skříněk, rekonstrukce prostoru masáží, došlo k zavedení nového čipového elektronického odbavovacího systému, tzv. „hodinek,“  provedena byla oprava mřížek nebo třeba výměna dlažby ve sprchách.

 

 

Zdroj: Město Zlín

 

Svůj názor můžete vyjádřit v diskuzi pod článkem.

Jdi zpět

Diskuze