Ustavující jednání krajského zastupitelstva

2012-10-29 12:52 vytvořil: Petra Hradilová

Dnem 25. října 2012, uplynula zákonná lhůta pro podání námitek či zpochybnění voleb do Krajského zastupitelstva Zlínského kraje. Po ověření, že ve Zlínském kraji nebylo žádné podání dle výše uvedeného, svolal dnes hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák, v souladu s dalšími zákonnými lhůtami, ustavující jednání Zastupitelstva Zlínského kraje, jehož se zúčastní noví zastupitelé vzešlí z říjnových krajských voleb, na středu 7. listopadu 2012. Zastupitelé ze svého středu zvolí devítičlennou Radu Zlínského kraje složenou z hejtmana, statutárního náměstka hejtmana, dvou náměstků hejtmana a pěti radních. Kromě toho budou zvoleni i členové jednotlivých výborů zastupitelstva včetně jejich předsedů.

Otrokovice.org - Zlín Baťův mrakodrap, Foto: Honza Záruba, 2008
Otrokovice.org - Zlín Baťův mrakodrap, Foto: Honza Záruba, 2008

Do krajského zastupitelstva pro volební období 2012–2016 se dostali zástupci celkem šesti politických stran. Rozdělení mandátů dle stran je následující: ČSSD 12 mandátů, KDU-ČSL 10 mandátů, KSČM 9 mandátů, STAN/TOP09 (Starostové a TOP09 pro Zlínský kraj) 5 mandátů, ODS 5 mandátů, SPOZ (Strana Práv Občanů Zemanovci) 4 mandáty.

Křesla v nové krajské radě budou rozdělena na základě koaliční smlouvy, kterou ještě před ustavujícím zasedáním zastupitelstva podepíší představitelé ČSSD, KSČM a SPOZ, tedy politických stran, které se během povolebních vyjednávání dohodly na vytvoření vládnoucí koalice pro nadcházející čtyřleté volební období.

 

Zdroj: Zlínský kraj

 

Co říkáte na výsledky voleb vy? Svůj názor můžete vyjádřit v diskuzi pod článkem.

Jdi zpět

Diskuze