FBM míří do sportovní haly.

2015-03-16 08:05 vytvořil: Petra Hradilová

Na své dosavadní největší zlínské vystoupení se chystá Filharmonie Bohuslava Martinů (FBM). Kvůli obrovskému zájmu se s koncertem Rocksymphony přesouvá z domovského Kongresového centra do Sportovní haly Euronics. V jejím prostředí se představí 24. dubna od 19 hodin, vedle ní bude hlavním „tahákem“ i oblíbená zpěvačka Marta Jandová.

Otrokovice.org - Ilustrační fotografie, Foto: Město Zlín
Otrokovice.org - Ilustrační fotografie, Foto: Město Zlín

„Kongresové centrum nám s necelou tisícovkou míst už v tomto případě nestačí. Proto se vůbec poprvé stěhujeme do sportovní haly, která má kapacitu třikrát větší,“ přiznal Josef Němý, ředitel FMB.

 

Koncert Rocksymphony vznikl před dvěma roky a autorsky jsou pod ním podepsaní hudebníci filharmonie, první klarinetista a skladatel Aleš Pavlorek a cellista a dirigent Viktor Kozánek. Ti dokázali upravit evergreeny skupin Metallica (Enter Sandman), Nazareth (Love Hurts), Kiss (I Was Made For Loving You), Deep Purple (Smoke On the Water), Black Sabath (She´s Gone), Guns´n Roses (Sweet Child O´Mine), Led Zeppelin (Stairway To Heaven) a dalších tak, že koncert od prvního uvedení sklízí nadšené reakce. „Spojení rocku a symfonického orchestru je ničím nezaměnitelné. Posluchače nadchlo,“ těší Josefa Němého.

 

Velký podíl na úspěchu mají i k publiku velmi otevřená Marta Jandová a další zpěvák Jan Toužimský, které kromě FBM doprovází i David Uher (elektrická kytara), Karel Pevný (baskytara) a Hanz Sedlář (bicí).

 

Filharmonie Bohuslava Martinů prožívá mimořádně úspěšné období. Od přestěhování z Domu kultury do Kongresového centra jí trvale roste návštěvnost a také prestiž, takže je pravidelně zvána na prestižní festivaly v České republice i v zahraničí. Za rok 2014 se stane držitelem Ceny města Zlína, ocenění získala jako vůbec první kulturní instituce.

 

 

Zdroj: Město Zlín


Svůj názor můžete vyjádřit v diskuzi pod článkem.

Jdi zpět

Diskuze