Co mám psát

Přemýšlíte co máte psát, nebo na jaké téma? Rádi vám poradíme, co čtenáře zajímá a jaké typy článků redakce s vysokou pravděpodobností zveřejní na Otrokovice.org.

V projektu Otrokovice.org jde především u zprávy z Otrokovicka. Může, ale jít také o zprávu, která má celorepublikový, krajský význam nebo okresní význam.

Vždy se zamyslete nad tím, zda by zamýšlená zpráva byla užitečná a zajímavá pro spoluobčany v Otrokovicích, okrese, nebo kraji.

 

Informace o událostech, které se stanou  

Víte, že se plánuje otevření nebo začátek rekonstrukce nějakého objektu (park, les, budova, socha, památník, naučná stezka, cyklotrasa, koupaliště, stadion, hřiště, divadlo, kino, rozhledna, hrad, zámek, silnice, most apod.).

Napište informace o plánované akci (výstava, přednáška, průvod, slavnost, shromáždění, trh, premiéra divadelního představení místního spolku, charitativní akce, koncert, sportovní akce apod.). 

 

Informace o událostech, které se staly   

Máte informace, které jsou zajímavé, či vlastní zkušenost (neobvyklý sport, jednání na úřadech, neotřelé fotografie...) a myslíte si, že by zajímaly i čtenáře Otrokovice.org? Napište o nich!  

 

Rádi fotografujete? Fotky zvyšují atraktivitu vašeho článku 

Ke každému článku, který napíšete zkuste poslat vždy alespoň jednu fotku. Pěkná fotografie, která dokresluje článek samotný, zvyšuje jeho atraktivitu a tím i šanci, že redakce Otrokovice.org článek zveřejní.

Rádi fotografujete a psaní není vaší silnou stránkou? Budeme rádi, pokud nám poskytnete fotografie, které budeme moci následně publikovat. 

 

Informace ze zahraničí 

Máte informace ze zahraničí, kde se zmiňovaly Otrokovice, nebo samotný projekt Otrokovice.org? Zahraniční tisk, nebo jiná místní media informovaly o Otrokovicích a chcete, aby informaci dostali i místní obyvatelé? Napište o tom článek! 

 

O čem nepište

  • Události osobního charakteru (např. svatby, pohřby, osobní oslavy apod.).
  • Recenze na komerční výrobky a služby.
  • Tisková oznámení firem či institucí či reklamní sdělení.

Pro komerční sdělení PR články a další formy inzerce pište na e-mail: inzerce@otrokovice.org.